O NAS

Hostel Stonewall to projekt, w którym łączymy działalność społeczną i biznesową. Nasze zyski przeznaczamy na realizację celów statutowych stowarzyszenia, czyli pomaganie osobom LGBT+

MIEJSCE NOCLEGOWE W CENTRUM POZNANIA

HOSTEL STONEWALL

Hostel prowadzony przez organizację LGBT+? Tak!

Hostel Stonewall to projekt, w którym łączymy działalność społeczną i biznesową. Nasze zyski przeznaczamy na realizację celów statutowych stowarzyszenia, czyli pomaganie osobom LGBT+. Nocując u nas wspierasz finansowanie takich projektów, jak bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna, nasz kanał edukacyjny na YouTube, mieszkanie interwencyjne dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności i wiele innych!

Tworząc to miejsce wychodzimy również naprzeciw potrzebom osób LGBT+. W naszym hostelu nikt nie nie będzie patrzył na Ciebie krzywo, bo chcesz wynająć wspólny pokój z osobą tej samej płci. Nie musisz się również obawiać, jeśli Twoja tożsamość płciowa jest inna niż płeć zapisana w dowodzie osobistym. Rozumiemy problemy społeczności LGBT+, bo sami do niej należymy!

Oczywiście jesteśmy również miejscem w 100% hetero-friendly!

KIM JESTEŚMY?

GRUPA STONEWALL

Kim jesteśmy? Grupa Stonewall to poznańskie stowarzyszenie walczące o prawa osób LGBT+. Istniejemy od 2015 i szybko dołączyliśmy do czołówki najszerzej znanych organizacji pozarządowych w Polsce. Organizujemy Poznań Pride Week i Marsz Równości w Poznaniu. Od początku naszego istnienia wiedzieliśmy, że chcemy szukać różnorodnych źródeł finansowania naszej działalności. Stąd nasze projekty biznesowe – sklep z tęczowymi gadżetami Out&Proud, poznański drink-bar Lokum Stonewall oraz nasze najnowsze przedsięwzięcie – Hostel Stonewall. Dzięki temu możemy uniezależnić się od grantów i dotacji!

Więcej informacji na stronie internetowej stowarzyszenia https://grupa-stonewall.pl/

Hostel Stonewall zlokalizowany jest przy ulicy Klasztornej 2 w Poznaniu, zaledwie 100 metrów od Starego Rynku. To doskonały punkt startowy do zwiedzenia atrakcji oferowanych przez stolicę Wielkopolski.

Oferujemy tanie i komfortowe miejsca noclegowe w pokojach wieloosobowych. Pokoje są urządzone w taki sposób, aby zapewnić każdej osobie możliwie najwięcej prywatności i wygody. Oferujemy również śniadania, dzięki którym dobrze rozpoczniesz dzień. Nad wszystkim czuwa profesjonalny i przyjazny zespół, który zadba o to, by Twój pobyt w Poznaniu był udany.