CO ROBIĆ W POZNANIU?

Zastanawiasz się, jak można spędzić czas w Poznaniu? Spieszymy z pomocą! Stolica Wielkopolski oferuje wiele różnych atrakcji niezależnie od gustu i preferencji.

Twoim żywiołem są imprezy i nocne życie? Poznań ma jedną z najprężniejszych i najdynamiczniej rozwijających się scen dragowych w Polsce! Jeśli przyjeżdżasz tu na weekend, jest duża szansa, że będziesz mieć możliwość obejrzenia występu drag queen lub innej queerowej osoby artystycznej. Wpadnij koniecznie do Lokum Stonewall, naszego oficjalnego drink baru. Znajdziesz go na Półwiejskiej 28, zaledwie 10 minut drogi od hostelu. Potem możesz przenieść się do HAH Poznań – najlepszego tęczowego klubu nocnego w Polsce! Znajdziesz go zaledwie 500 m. od naszego hostelu. To idealna odległość na spacery o świcie po świetnej imprezie! 

Kochasz dobre jedzenie? W Poznaniu znajdziesz mnóstwo zaskakujących restauracji serwujących kuchnię całego świata. Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia dzielnicy Jeżyce. W niedalekiej odległości od siebie znajdziesz tam m.in. kuchnię kirgijską, meksykańską, koreańską i indyjską. Na Jeżycach spróbujesz również tradycyjnych japońskich deserów i zjesz solidny wegański obiad. 

Poznań ma również wiele do zaoferowania osobom preferującym bardziej tradycyjną formę zwiedzania. Historia stolicy Wielkopolski liczy sobie ponad 1000 lat. Wśród wartych odwiedzenia zabytków jest m.in. Ostrów Tumski – miejsce pochówku władców Polski z dynastii Piastów, renesansowy Ratusz nazywany przez niektórych “najładniejszym na północ od Alp” czy powstały na początku XX wieku Zamek Cesarski. Osoby lubiące oglądać kościoły (nie oceniamy) powinny koniecznie zajść do barokowej fary, której budowa rozpoczęła się w 1651 r. 

Osoby spragnione historii powinny zainteresować się Bramą Poznania – nowoczesnym muzeum opowiadającym historię państwa polskiego za pomocą multimediów i światła. Skoro już o muzeach mowa, w Poznaniu mamy ich pod dostatkiem! Warto wymienić oczywiście Muzeum Narodowe w Poznaniu, czy jedyne w Polsce Muzeum Instrumentów Muzycznych. Po sąsiedzku, dosłownie pięć kroków od naszego hostelu znajdziecie również Rogalowe Muzeum Poznania

Jeśli wolisz spędzać czas na świeżym powietrzu, Poznań również Cię nie zawiedzie. Warto się udać nad Wartę i skorzystać z bogatej oferty KontenerART. Można też pójść na spacer nad Jezioro Maltańskie albo odwiedzić ogród botaniczny lub Palmiarnię. W Poznaniu powstała druga w Polsce nadziemna kładka spacerowa wśród drzew, którą znajdziesz niedaleko Nowego Zoo. W tej okolicy czeka również największy w Polsce aquapark – Termy Maltańskie. 

To tylko część atrakcji, które oferuje Poznań. Więcej informacji o tym, co warto zobaczyć, znajdziesz tutaj => http://poznan.travel/pl/